• 1.máj

• MÁJ

Mesiac máj sa vo všeobecnosti považuje za obdobie lásky a zrodu nového života. Májová zeleň bola symbolom sily a dobrého rastu. Máj staval obyčajne mládenec dievčaťu, o ktoré sa uchádzal.

Zvyk stavania májov sa v zmenenej podobe udržal dodnes, stavia sa však zväčša jeden ovenčený strom uprostred dediny alebo hlavného námestia. Aj my sme si dnes vyzdobili dvor, zaspievali sme si, mávali mávatkami a zakričali si ,,Nech žije 1.Máj"

• Prevádzka MŠ

• Prevádzka MŠ počas letných prázdnin

• V spolupráci so zriaďovateľom

oznamujeme rodičom prevádzku letných prázdnin v MŠ.

V prevádzke budú nasledovné elokované pracoviská:

• 01. 07. 2022 - EP Bernolákova 18, Malacky
              • od 04. 07. do 29. 07. 2022 - EP Bernolákova 18 a EP Hviezdoslavova 1, Malacky
              • od 01. 08. do 26. 08. 2022 - EP Štúrova 139, Malacky.

V dňoch 30. a 31. 08. 2022 nie je MŠ v prevádzke.

• Technická škôlka

• Bezpečne na ceste

Deti z 5.triedy v rámci témy týždňa BEZPEČNE NA CESTE vyrábali spoločnú prácu VLAK. Pri práci narábali s pílkou v rámci projektu Technická škôlka. Pracovali s radosťou a nadšením.

• Žiadame rodičov, ktorých deti budú plniť povinné predprimárne vzdelávanie pred dovŕšením piateho roku veku

dieťaťa, aby odovzdali všetky dokumenty ( Žiadosť o prijatie na PPV, Potvrdenie od pediatra, Súhlasné

vyjadrenie  od CPPPaP ) do konca mája 2022 na riaditeľstve MŠ: Bernolákova 18, Malacky.

Tlačivá sú zverejnené v sekcii:

• Žiadame rodičov, ktorých deti budú pokračovať v povinnom predprimárnom vzdelávaní, aby odovzdali všetky

dokumenty ( Žiadosť o pokračovanie PPV, Potvrdenie od lekára k pokračovaniu PPV, Informovaný súhlas,

Písomný súhlas od CPPPaP ) do konca mája 2022 na riaditeľstve MŠ: Bernolákova 18, Malacky.

Tlačivá sú zverejnené v sekcii:

• Návšteva lesníkov

• Návšteva lesníkov u predškolákov

Dnes 26.4 navštívili obe triedy predškolákov lesníci. Deti sa dozvedeli veľa užitočných vecí o lese, zvieratách, vyrobili si prívesky a nakoniec na školskom dvore zasadili nové stromčeky.

• Deň zeme

• DEŇ ZEME

Deň Zeme už tradične oslavujeme 22. apríla. Sviatok je ovplyvnený pôvodnými dňami Zeme, ktoré sa konali pri oslavách jarnej rovnodennosti a oslavovali príchod jari. V súčasnosti je deň Zeme ekologicky zameraný sviatok, preto sme sa aj my s deťmi celý týždeň rozprávali ako neznečisťujeme prírodu, recyklujeme odpad, staráme sa o planétu. Dnešný deň sme strávili aktivitami v triedach , neskôr sme sa stretli na školskom dvore, kde sme spoločne hrabali, sadili , čistili dvor.

Deň Zeme!

Dnes kričí celá Zem,
            má sviatok, tak tomu rozumiem.
            ale ten krik je akýsi zúfalý,
            smutný a nešťastný. Kde sme sa to dostali?

V rybníku, kde žili rybky,
            plávajú dnes igelitky.
            V potôčkoch kde boli raky,
            umývajú nákladiaky.
            V jazierkách, kde rástli lekná
            zostala, len voda mútna.

Vzduch je plný prachu,
            smogu,
            zabránime spolu tomu?

Pozbierame igelitky,
            nech je miesto aj pre rybky.
            Nepustíme nákladiaky,
            na miesta kde žijú raky.

Vyčistíme jazierka,
            poďte Zuzka, Betka, Terka.
            Roboty nás čaká dosť,
            Zemeguli pre radosť.

• Veľkonočný zajko

Dnes t.j v stredu 13.4 deti privítali blížiace sa Veľkonočné sviatky hľadaním vajíčok na školskom dvore. Pri hľadaní im pomáhal veľkonočný zajko