• Lesní pedagógovia

• Lesní pedagógovia v 2.triede

Dnes deti z 2.triedy navštívili lesní pedagógovia z OZ Malacky. S deťmi sa porozprávali o zvieratkách z lesa, vyrobili si krásne darčeky na pamiatku a zaspievali si spolu pesničku od Mira Jaroša ,,Do lesa". Deťom sa návšteva veľmi páčila.

• Milí rodičia!

Poďme spolu potešiť našich starkých a vyčarme im úsmev na tvári niečím malým, milým pre potešenie. Materská škola sa už tretí rok zapája do projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“.

Boli by sme radi, keby sme aj tento rok spolu s Vami mohli pokračovať v tomto milom projekte a prejavili tak malou pozornosťou našim starkým úctu, lásku a ich dôležité miesto v našich životoch.

Čo zabaliť do krabičky?

1. niečo teplé (káva, čaj, cappuccino, horúca čokoláda, ...)
              2. niečo sladké (keksíky, perníčky, DIA keksy, ovocné detské kašičky, čokoláda, mäkké sušené ovocie, venčeky, ...)
              3. niečo slané (praclíky, chrumky, ...)
              4. niečo voňavé (sprchový gél, telové mydlo, šampón, zubná pasta, ...)
              5. niečo na seba (teplé ponožky, rukavice, papučky, čiapka, malý uteráčik, ...)
              6. niečo na čítanie (krížovky, vlastnoručný list, ...)
              7. a niečo pre potešenie (kresby od detí, drobná vianočná dekorácia, šálka, hrebienok, ...)

Nie je potrebné naplniť celú krabičku. Postačí, ak donesiete jednu vec/maličkosť, odovzdáte ju v triede od 14. 11. 2023 do 01. 12. 2023 a pani učiteľka za celú triedu naplní krabičku krásne obalenú a odnesie ju na riaditeľstvo MŠ. Odtiaľ potom poputujú splniť svoju úlohu. Budú opäť maličkosťou, pozornosťou, potešením, našich dedkov a babičiek.

Ď a k u j e m e

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok - Obrázok 1

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok - Obrázok 2

• Ľudské telo

Deti 3.triedy sa zahrali na lekárov a pacientov v rámci témy týždňa Ľudské telo.

• Deň materských škôl

Deň materských škôl

Dnes sa u nás oslavoval Deň materských škôl. Deti si spolu pozreli divadielko, ktoré si pre nich pripravili Mici a Mňau. Všetci spolu sme si zaspievali hymnu materských škôl

Naša škola má svoj deň,                                                                                                                                          dnes spievame iba preň.

Tancuj, spievaj, uč sa, hraj sa,                                                                                                                                tento deň sláv, zabávaj sa.

Deti kričia: „veď to bol                                                                                                                                          super Deň materských škôl!“

Kamarátov zavolaj, za ruky sa pochytaj.                                                                                                                Zaspievajme: „ola, ola. Nech žije materská škola!“