• Deň materských škôl

DEŇ MATERSKÝCH škôl - Dňa 10.11 2021 sme si na našej MŠ pripomenuli sviatok ,,Deň materských škôl", ktorý sa osalavuje v mesiaci november. Deti tento sviatok oslávili vo všetkých triedach rôznymi aktivitami a výzdobou. Na záver si na školskom dvore spoločne zaspievali ,,HYMNU MŠ", odfotili sa pri ,,LOGU MŠ" a boli obdarené sladkou odmenou. Všetky deti i pani učiteľky prežili tento deň v šťastí, radosti a entuziazmu.

• Tréning fonematického uvedomovania podľa Eľkonina

• V našej materskej škole sa začal realizovať program na rozvíjanie predgramotnostných schopností u detí navštevujúcich predškolský ročník. Tréning sa realizuje v niektorých triedach všetkých elokovaných pracovísk a vykonáva ho učiteľka, ktorá absolvovala Kurz fonematického uvedomovania podľa Eľkonina. Deti s rečovými ťažkosťami budú počas školského roka absolvovať Tréning fonematického uvedomovania podľa Eľkonina pod vedením školskej psychologičky. Zákonných zástupcov týchto detí osloví školská psychologička MŠ a ponúkne im bližšie informácie. Tréning sa bude uskutočňovať počas pobytu detí v MŠ.

Jesenná environmentálna vychádzka

Dňa 29.9.2021 deti zo 4. triedy uskutočnili jesennú enviromentálnu vychádzku do zámockého parku.

Deti pozorovali stromy, kríky, zbierali jesenné plody - žalude, gaštany, listy. Pozreli si nádvorie kaštiela, zahrali sa pohybové hry. Deti mali pekný, radostný zážitok a všetci sme sa tešili zo slnečného jesenného počasia.

• Riaditeľstvo MŠ oznamuje,

že dieťaťu od 5 do 6 rokov (vrátane mesiaca, v ktorom dieťa dovŕši 6 rokov), je poskytovaná dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa podľa § 4 ods. 3 písm. c) zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciach v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov.

Vážení rodičia,

hľadáme kandidátov, ktorí majú záujem stať sa členmi Rady školy za zákonných zástupcov pri MŠ Jána Kollára 896, v Malackách. Svoj záujem o kandidovanie do Rady školy je potrebné písomne nahlásiť riaditeľke MŠ do 24.09. 2021 na uvedený mail: riaditelka@msmalacky.sk.

Oznamujeme rodičom,

že Materská škola spúšťa aplikáciu Edupage. Do 10. 09. 2021 Vám prídu na mailovú adresu, ktorú ste uviedli v žiadosti, prístupové údaje (meno a heslo). Je potrebné, aby ste si stiahli aplikáciu Edupage a pomocou prístupových údajov sa do aplikácie prihlásili.

Aplikáciu Edupage bude Materská škola využívať na komplexnú informovanosť rodičov o dianí v Materskej škole.

Oznam:

Oznamujeme rodičom, že príspevok do RZ na EP Bernolákova bude v školskom roku 2021/ 2022 7€/ 12€ predškoláci .

• Vitajte v novom školskom roku

Vitajte v novom školskom roku 2021/22

Nástup detí do MŠ v novom školskom roku je 02. 09. 2021 (štvrtok).

Budovy materskej školy sú otvorené od 6.00 hod do 17.00 hod.

Žiadame rodičov novoprijatých detí, aby prvý deň priviedli svoje deti od 7,30 hod. do 8,00 hod.

Bližšie informácie v prílohe na hlavnej stránke MŠ Malacky

Oznam!

INFORMÁCIE K STRAVOVANIU A ZMENÁM V DOTÁCII V ŠK. ROKU 2021/2022

Prosíme Vás, aby ste tomuto oznamu venovali zvýšenú pozornosť.

Informácie nájdete v sekcii - "Poplatky - Platby stravného " na hlavnej stránke MŠ Malacky.

• Oznam!

Pozor zmena!

Riaditeľstvo MŠ oznamuje zákonným zástupcom,

zmenu týkajúcu sa poplatkov za pobyt v MŠ podľa VZN č. 16/2020, ktorým sa mení a dopĺňa VZN mesta Malacky č. 10/2019 o výške príspevku na čiastočnú úhradu nákladov a výdavkov v školách a školských zariadeniach. Bližšie informácie nájdete v sekcii Poplatky.

Oznam !

Riaditeľstvo Materskej školy, oznamuje prevádzku elokovaných pracovísk v čase letných prázdnin 2021.

V mesiaci júl, od 01. 07. 2021 do 31. 07. 2021 budú otvorené elokované pracoviská Bernolákova a

Hviezdoslavova. V mesiaci august, od 01. 08. 2021 do 29. 08. 2021 bude otvorené elokované pracovisko

Oznam:

Materská škola informuje zákonných zástupcov detí, aby si v súvislosti s elektronickým Sčítaním obyvateľstva

2021, ktoré prebiehalo od 15.02. 2021 do 31.03. 2021, prekontrolovali akou formou sčítali svoje deti.

Za neplnoletých obyvateľov, t.j. deti do 18 rokov, vyplní sčítací formulár jeho zákonný zástupca, za každé

Utorok 7. 5. 2024