• Lesní pedagógovia

Deti zo 6. a 5.triedy navštívili  lesní pedagógovia z OZ Malacky. Hravou formou deti oboznámili so životom v lese,  dozvedeli sa aké druhy stromov poznáme, priniesli nám búdky pre vtáčiky.

• Veľkonočný zajko

Gúľa sa k Vám tichúčko                                                                                                    veľkonočné vajíčko.
            Prichádza len na čas krátky
            zaželať ti krásne sviatky.

Dnes nás navštívil veľkonočný zajko. Deti mu zaspievali , zarecitovali a potom spolu so zajkom hľadali vajíčka poschovávané po dvore.

• Návšteva ZŠ

Deti 5. a 6. triedy dnes navštívili Základnú školu Dr.J. Dérera. Vyskúšali si ako sa sedí v laviciach, píše na tabuľu.  Pozreli sa ako to na takom vyučovaní v škole chodí.

Deťom sa v škole páčilo a už sa tešia na september.

• Ponožkova výzva

• Ponožková výzva

Aj tento rok sme v našej MŠ podporili Svetový d downovho syndrómu a v dnešný deň sme si obuli ponožky rôznych farieb a vzorov.

• Morena

Dnes 21.3 deti v našej MŠ privítali JAR a odprevadili ZIMU odhodením  Moreny.

Morena, Morena, kde si prebývala?

Tam hore, tam hore, v tej tmavej komore.

Čo si ta robila?

Mlieko som mútila.

A kdeže je to mlieko?

Vrany ho vypili.

A kdeže sú tie vrany?

Na suchom konári.

A kdeže je ten konár?

Chlapci ho zoťali.....

Deti 4.triedy si pripravili pásmo básničiek a pesničiek, pridali sa k nim aj ostatné deti a spolu privítali krásne slnečné počasie.

Tešíme sa na krásne slnečné dni.

• 21.marec

• 21.Marec -  Svetový deň downovho syndrómu

V tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky.

Práve ľudská individualita robí tento svet krajším, pestrejším, zaujímavejším. Preto sme sa aj my rozhodli podporiť tento deň tj. utorok 21.3.2023 obutím ponožiek rôznych farieb, veľkostí.

• Marec mesiac knihy

V pondelok 13.3.2023 navštívili deti 4. a 6. triedy Mestskú knižnicu v rámci témy Marec mesiac knihy.

• Korčuľovanie

• Korčulovanie

Od 6.3 do 10.3.2023 sa deti 5.a 6.triedy zúčastnili výcviku korčuľovania na Zimnom štadióne V.Dzurilu v Bratislave.

Deti si na výcviku osvojili techniku chôdze, sklzu po ľade. Pokročilejší a odvážnejší už zvládli techniku prekladania vpred. Výcvik sa deťom páčil a z úvodných rozpačitých pocitov odchádzali nadšení. Každý účastník získal medailu , ktorú si právom zaslúžil.

Majú náš obdiv a veľkú pochvalu.

• Marec mesiac knihy

Deti z 2.triedy navštívili mestskú knižnicu. Dozvedeli sa ako správne zaobchádzať s knihami aby potešili čo najviac čitateľov,  ako sa správať v knižnici, spoznali prácu paní knihovníčok a  poprezerali si detské knihy.

• Karneval

Dnes bolo v triedach od rána veselo. Tancovali sme, zabávali sa. Spolu sme si užili divadielko Viktor - Farby a karnevalovú diskotéku.

• Záchranári

​​​​​V rámci témy týždňa Záchranári sa deti z 2.triedy vybrali na prechádzku k policajnej a hasičskej stanici a veľa zaujímavého a poučného sa dozvedeli od maminky našej Vikinky, ktorá je záchranárka.

• Divadielko

Dnes 6.2.23 potešillo deti DIVADLO NA PREDMESTÍ s predstavením O JANKE a DANKE.

• Vtáčiky v zime

Deti z 2.triedy sa postarali o vtáčiky v zime, rozvešali a nasypali krmivo v areáli MŠ.

• dievadielko

• Divadlo NAtraKY

Dnes 14.12.2022 deti z našej MŠ potešilo divadielko NAtraKY s predstavením Rozprávkový vláčik.